• info@yavaraneh.com
  • 09304108484

درباره ما

ایده « یاورانه » توسط شرکت ارتباطات معین هوشمند در قالب یک طرح مسئولیت اجتماعی شرکتی، پیاده سازی و اجرا شد و بعنوان دستاوردی در جهت تحقق اهداف خیرخواهانه و بشردوستانه در اختیار انجمن خیریه یاوران امام علی (ع) قرار گرفت.

انجمن خیریه یاوران امام علی(ع)

اوایل سال 80 بود که چند بانوی نیکوکار گرگانی تصمیم گرفتند در قالب حرکتی گروهی، انساندوستانه و غیر انتفاعی، برای حمایت از فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست، توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار و رفع مشکلات نیازمندان و محرومان، دست یاری بهم بدهند و در کنار هم آغازگر راهی زیبا، ارزشمند و البته پر مسئولیت باشند.

کمی بعد این ایده تبدیل به اولین سازمان مردم نهاد خیریه استان گلستان به نام «انجمن خیریه یاوران امام علی علیه السلام» با مجوز رسمی و شماره ثبت 46 از سازمان بهزیستی شد.

تا به امروز بیش از 80 فرزند دختر 12 تا 18 ساله در مرکز شبانه روزی انجمن زندگی کردند و با اینکه هرکدام داستان و مسیر خودشان را دنبال میکنند هنوز انجمن را جزئی از خانواده خود میدانند...ما هم در شادی ها و نا ملایمات روزگار همواره کنارشان هستیم.

همچنین در طول این سالها با برگزاری جلسات مشاوره ای و آموزشی، راه اندازی کارگاه تولیدی خیاطی،آشپزخانه تولید میان وعده سالم و بهداشتی برای مدارس، تلاش کرده ایم قدمی اثرگذار در حوزه توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار برداشته شود.

رفع مشکلات معیشتی نیازمندان،توزیع سبدهای کالا، توزیع گوشت قربانی، تامین جهیزیه نوعروسان بی بضاعت، بازسازی منازل محرومان وتلاش برای بهبود سطح زندگی بیش از صدها خانواده کم توان گلستانی از دیگر مواردی است که در کارنامه 16 ساله انجمن خیریه یاوران امام علی (ع) به چشم میخورد.

خیریه یاوران امام علی (ع)
نسل جدید خیریه ها

چرا ما را انتخاب کرده اید

این روزا دنیای اطراف ما به سرعت در حال تغییر و پیشرفته...تکنولوژی و فن آوری های دیجیتال با فراگیر شدن اینترنت روز به روز جای بیشتری در زندگی ما پیدا کرده ، اما آیا مفاهیم زیبایی مانند: محبت،عشق،دوستی و انسانیت هم تغییر پذیره؟...هنوز هم حسّ خوبی که با کمک کردن به همنوع در ما شکل میگیره یه حسّ ناب و باشکوه و خاص محسوب میشه.

یاورانه

چرا باید همراه ما باشی؟

ما در یاورانه تلاش کردیم به یاری دستاوردهای نوین،شیوه ی جدیدی رو برای مشارکت در امور خیریه و انسانی،متناسب با زندگی امروز جامعه ارائه بدیم.

هدف ما چیه؟

در یک کلام اینکه هرکسی بتونه به کمک اپلیکیشن و سایت یاورانه،به آسانی و با اعتماد کامل،گامی موثر برای حل مشکلات نیازمندان واقعی جامعه برداره

چرا منم باید همراهی کنم؟

واقعیتی که نمیشه نادیده گرفتش اینه که محرومیت و فقر رو به آسونی نمیشه از پیشونی جامعه پاک کرد...من و تو چطور میتونیم بی تفاوت باشیم؟...با معرفی و استفاده از «یاورانه» شاید بتونیم قسمتی از مسئولیت خودمون رو بعنوان شهروندان این سرزمین انجام بدیم.

چه کسانی میتونن از یاورانه استفاده کنن؟

کراودفاندینگ چیه؟

جذب سرمایه جمعی یا Crowdfunding از دو واژه‌ی crowd به معنای انبوه مردم و funding به معنای تامین سرمایه تشکیل شده است. جذب سرمایه جمعی در واقع پویشی جهت دریافت حمایت مالی افراد مختلف جامعه به خصوص کاربران اینترنت از یک پروژه، ازطریق پرداخت بخشی از سرمایه‌ی مورد نیاز برای اجرای آن پروژه می‌باشد. کراودفاندینگ برای حمایت از اهداف خیرخواهانه، استارتاپ‌ها، هنرمندان و صاحبان ایده و کسب و کارهای نوپا مناسب است. در یک پروژه‌ی کراودفاندینگ کارآفرین یا صاحب ایده، ایده‌ی خود را مطرح کرده و کمپین خود را راه‌اندازی می‌کند و افراد و گروه‌ها از طریق حمایت‌های مالی خود سرمایه‌ی مورد نیاز وی را تامین می‌کنند.


بنابراین دریک پروژه‌ی کراودفاندینگ سه گروه مشارکت دارند:


  • صاحب ایده که شروع کننده‌ی پروژه است.
  • افراد یا گروه‌هایی که ایده را حمایت می‌کنند.
  • پلتفرمی که این دو گروه را برای اجرای پروژه گرد هم جمع می‌کند.

با این تعاریف می شود « یاورانه » را یک سامانه جذب سرمایه جمعی با مدل اهدا دانست.